AUDIUM Comp 8.2 Air Wireless (para) - Głośniki aktywne

  • Dostępność: Jest dostępne w sklepie lub magazynie zewnętrznym, potwierdź termin odbioru osobistego. Jest dostępne w sklepie lub magazynie zewnętrznym, potwierdź termin odbioru osobistego.
  • szt.
  • Cena netto: 23 252,03 zł 28 600,00 zł
  • Oblicz_raty_duckblue

Głośniki aktywne Air Wireless nie wymagają zewnętrznego wzmacniacza. Dzięki modułowi WiFi można streamować muzykę bezpośrednio do głośników używając technologii UPnP/dlna i AirPlay. Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia dwóch zewnętrznych urządzeń w standardzie cyfrowym coaxial i optical.

Wymiary ( S x W x G):215 mm x 1020 mm x 340 mm
Waga:30 kg
Wzmacniacz Fullrange:50 W
Wzmacniacz Woofer:180 W
Głośnik szerokopasmowy:ø 100 mm dual
Woofer (Ø):220 mm
Zasilacz:36 V / 200 W
SPDIF rate:24/192 bit/kHz(optical+coaxial)


Założenia techniczne

Filozofia naszej firmy jest prosta – muzyka nie powinna być dzielona na fragmenty i sklejana od nowa. ...Niemcy nie chcieli jednak kopiować znanych rozwiązań... postawili na przetworniki pokrywające jak najszerszy zakres częstotliwości i uzupełnili je subwooferami” Test Comp 5, Hi-Fi nr 4/2011


Przetwornik szerokopasmowy

Serce wszystkich konstrukcji AUDIUM przetwornik szeroko pasmowy bliski brzmieniowego ideału. Punktowe źródło dźwięku o średniy 7,5 lub 10 centymetrów przetwarzające częstotliwości od 150 Hz do 20 kHz. Membrana wykonanana z celulozy wzmocniona włóknami bambusowymi. W centrum znajduje się masywny aluminiowy korektor fazy w formie pocisku, który jest odpowiedzialny za kierunkowość dźwięku. W napędzie przetwornika zastosowany magnes neodymowy i wydłużoną cewke. Kosz przetwornika odlewany jest z aluminium. Przetownik średnio-wysoko tonowy pracuję w osobnej komorze głośnikowej.


 
 

Woofer ma kształt owalny

Przetwornik basowy ma sztywną powlekaną membranę celulozową suszoną powietrzem, ultra-linearnie centrowaną przedłużoną cewkę, duży magnes neodymowy, kosz odlewany z aluminium, potrójną wentylację. Solidne wzmocnienia stanowią pozbawioną rezonansów podstawę precyzyjnej sekcji basowej.

Woofer ma kształt owalny i jest umieszczony od spodu kolumny promieniując w dół co sprawia że kolumny Audium posiadają mniejszą wrażliwość w stosunku do konwencjonalnych konstrukcji w zakresie ustawienia głośnika w pomieszczeniu. Odległość między głośnikiem basowym a podstawą kolumny pozostaje zawsze ta sama.

Dzięki technologii Power Move woofery Audium pracują prawie dwukrotnie sprawniej niż standardowe konstrukcje głośnikowe, dzięki czemu nie ma konieczności zwiększania rozmiarów przetwornika. Mniejszy rozmiar oznacza niższą masę, co skutkuje łatwiejszą kontrolą membrany i odpowiednio bardziej dokładnym basem.

Szczelina między podstawą a obudową gwarantuje swobodny przepływ powietrza.
Na tylnej ściance umieszczono tunel rezonansowy – Bass Reflex, który wspomaga przetwornik niskotonowy.


Filtry częstotliwościowe (zwrotnica)

Optymalne parametry pracy głośników Audium zapewniają high-endowe kondensatory poliestrowe (MKT) oraz polipropylenowe (MKP) wyprodukowane poprzez uznanych producentów Wimy i Wego (Niemcy). Sygnały biegnące do głośnika szerokopasmowego i basowego zostały rozdzielone na osobne płytki PCB.

Obudowa została zmontowana z grubych paneli MDF. Zaokrąglone ścianki skrzynek nadają kolumnom smukłej formy i redukują drgania, a wewnętrzne wzmocnienia i progresywne tłumienie zapobiegają rezonansom.

Wykończone naturalnymi fornirami lub czarnym / białym lakierem fortepianowym. .”… kolumny wyglądają jak ekskluzywne mebelki” Test Comp 5, Hi-Fi nr 4/2011

 

Moduł DSP

Zintegrowany procesor DSP przejmuje funkcję pasywnej zwrotnicy, dodatkowo umożliwia kalibracje głośników do warunków akustycznych pomieszczenia. Dzięki wyświetlaczowi OLED nawigacja w menu ustawień stała się szybsza i prostsza. Kontrola przetwornika niskotonowego zwiększa możliwości adaptacyjne głośnika do pomieszczenia.


Speaker Plate

Dzięki nowym speaker plates wyposażonym w wyświetlacze OLED nawigacja w menu ustawień stała się szybsza i prostsza. Głośniki Active z wejściem sygnału i zasilania, głośniki Air Wireless z dwoma wejściami sygnału cyfrowego (Coaxial i mini Toslink), głośniki Drive wyposażone w terminal głośnikowy i port zasilający, głośniki pasywne z terminalami Bi-Wiring."