Vibrapod Izolator (szt)

  • Dostępność: Jest dostępne w sklepie lub magazynie zewnętrznym. Jest dostępne w sklepie lub magazynie zewnętrznym.
  • Cena netto: 42,28 zł 52,00 zł
  • szt.

Vibrapody to cenowo najbardziej przystępne pod słońcem nóżki antywibracyjne. Te wyjątkowo skuteczne elementy tłumiące są rekomendowane przez The Absolute Sound oraz inne czasopisma audiofilskie. To, co wydaje się być kolejną gumową nóżką, jest w rzeczywistości wyrafinowanym urządzeniem wykonanym w celu wydajnego rozproszenia i pochłonięcia energii wibracji. Vibrapod pod swym gumowym korpusem magazynuje powietrze i wykorzystuje je do izolowania umieszczonych na nich komponentów od zewnętrznych wibracji w sposób zbliżony do tego, jak to czynią dużo droższe platformy powietrzne.

 

Produkowanych jest pięć modeli różniących się od siebie sugerowanym udźwigiem, od 1 do 12.5 kg za sztukę (przyjmując założenie, że używamy 4 izolatory Vibrapod na urządzenie, rozpiętość udźwigu wynosi od 4 do 50 kg). Możliwe zastosowanie jest szerokie - począwszy od lekkiej elektroniki po ciężkie zestawy głośnikowe, Vibrapody przyczyniają się do poprawy dynamiki, ogniskowania i sceny dźwiękowej, wpływają na subiektywnie odczuwalny wzrost delikatności i precyzji dźwięku. 

 

Zalecane zastosowania: odtwarzacze CD i DVD, odbiorniki DSS, transporty i odtwarzacze Laserdisc, przetworniki C/A, przedwzmacniacze, wzmacniacze, urządzenia zintegrowane, gramofony, zestawy głośnikowe.

 

Wymiary  1.43 cm wysokość, 5.52 cm średnica.

 

Model:  Zalecane obciążenie: 
Model 1:  0.9-1.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 3.5 do ok. 6 kg)
Model 2:  1.5-3.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 6 do ok. 14 kg)
Model 3:  3.5-5.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 14 do ok. 22 kg)
Model 4:  5.5-10 kg (komplet 4 izolatorów: od 22 do ok. 40 kg)
Model 5:  10-12.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 40 do ok. 50 kg)